HaberlerSarelle’ye Prida İLETİŞİM ÖDÜLLERİ’nden BİRİNCİLİK Ödülü

Sarelle, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen Prida İletişim Ödülleri’nde “Kurumsal Kimlik Tasarımı İletişimi” kategorisinde Prida Ödülü’ne layık görüldü.

Başarılı iletişim projelerinin, sürdürülebilir iş birliklerinin, iletişim emektarlarının ve sektör çalışanlarının ödüllendirildiği Prida İletişim Ödülleri’nin bu yılki kazananları 9 Ocak’ta düzenlenen bir törenle açıklandı.

Türkiye’nin köklü çikolata markalarından Sagra’nın doğallık ve kaliteyi bir arada sunduğu geleneksel ürünü Sarelle, “Önce Sarelle Sonra Gülümse” kampanyasıyla birlikte yenilediği logo ve marka tasarımıyla “Kurumsal Kimlik Tasarımı İletişimi” kategorisinde Prida Ödülü’nün sahibi oldu.

Sarelle’nin yenilenen kimlik tasarımında; ikonik logosunun modernize edilmesi ve marka çatısının yeniden konumlandırılmasıyla trendlerle uyumlu, daha çarpıcı ve sade bir tasarım benimsendi. Dinamizm yaratmak adına markanın sembolü olan kırmızı renk sahiplenilirken, logo da modernize edildi. Keyifli emojilerin eklendiği yenilenen kimlik tasarımı ile Z kuşağıyla etkili iletişim kurulması da hedefleniyor.